Adele Songbook + Marta Burdynowicz

Plakat Wydarzenia

Po sześciu miesiącach działania wokalistki ze  Studia Wokalnego UG wystąpią w sali koncertowej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina. 20 czerwca wykonają piosenki wielokrotnej laureatki nagród Grammy - Adele. Tym razem poza zespołem muzyków na scenie dołączy do nich także Marta Burdynowicz, zwyciężczyni XII edycji programu The Voice of Poland.

Studio Wokalne powstało na początku semestru zimowego 2021/2022 dzięki staraniom Akademickiego Centrum Kultury “Alternator”. Ich pierwszym projektem był koncert piosenek świątecznych "Tak jak śnieg" połączony z premierą teledysku tytułowego utworu Kuby Badacha i Janusza Onufrowicza.

UG Vocal Studio after the concert on March 21.

Studio Wokalne UG po koncercie 21 marca.

Kolejnym przedsięwzięciem młodego zespołu wokalistek był Adele Songbook. W ramach pierwszego większego projektu studentki UG śpiewały aranżacje największych przebojów z repertuaru brytyjskiej piosenkarki m.in. “Someone like you”, “Rolling in the deep” oraz “Rumour has it”. Na scenie towarzyszył im także czteroosobowy zespół muzyczny. Adele Songbook miało premierę 21 marca w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Gdańskiego i zostało entuzjastycznie przyjęte. Zdecydowano więc o powtórzeniu koncertu.

Hity Adele w wykonaniu Studia Wokalnego UG ponownie zabrzmią 20 czerwca na sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina. Z młodymi wokalistkami zaśpiewa gościnnie Marta Burdynowicz, która wygrała w 2021 r. program The Voice of Poland.

Dla niezdecydowanych Studio Wokalne UG przygotowało nagranie wspólnego wykonania “Water Under the Bridge” z pierwszego koncertu Adele Songbook. Informacje o biletach można znaleźć tutaj, a wideo zapowiedź wydarzenia tu

Skład wykonawców:

Studio Wokalne UG: