Finał konkursu „Fokus na Archiwum”

Archiuwm

Czy Archiwum jest fotogeniczne? O tym osobiście mogli się przekonać uczestnicy konkursu „Fokus na Archiwum” zorganizowanego przez Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG. Przez cały marzec studenci i pracownicy Uniwersytetu mogli odwiedzić Archiwum i uwiecznić je zza obiektywów własnych kamer i aparatów fotograficznych. Celem konkursu było promowanie Uniwersytetu, Archiwum UG oraz źródeł historycznych w nim przechowywanych, a także aktywności studentów i pracowników uczelni.

Ostatecznie na udział w konkursie zdecydowało się pięć osób (studentki i student z Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Historycznego oraz pracownica Wydziału Historycznego UG). Przesłali oni na konkurs 21 fotografii oraz 2 filmy przedstawiające Archiwum i zbiory archiwalne Uniwersytetu.

W dniu 9 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej „Fokus na archiwum” w następującym składzie:

1. Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG

2. Kanclerz dr hab. inż. Aneta Oniszczuk-Jastrząbek, prof. UG

3. Dyrektorka Archiwum UG dr Monika Płuciennik

4. Anna Siekierska z Archiwum UG

5. Kacper Wiśniewski z Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej

Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujące prace:

1. w kategorii „Obraz ruchomy” (np. film):

2. w kategorii „Obraz nieruchomy” (np. fotografia):

• I miejsce i Grand Prix: Aleksander Szlęzak,
  • II miejsce: ex aequo Monika NagórskaSara Węgrzyn,
  • III miejsce: Ada Gałan.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatkom i laureatowi serdecznie gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) o godz. 11:00 w holu Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Nagrodzone prace będzie można w kolejnych dniach oglądać również w holu Rektoratu (na parterze).

Serdecznie zapraszamy!

Zwycięzcy w kategorii obraz nieruchomy
dr Monika Płuciennik, mgr Anna Siekierska