Cztery zespoły z UG w finale Akademickich Mistrzostw Menedżerskich

1

Trzy zespoły z Wydziału Ekonomicznego oraz jeden z Wydziału Zarządzania zakwalifikowały się do Akademickich Mistrzostw Menedżerskich. W zawodach weźmie udział 195 zespołów z 86 polskich uczelni. Studenci wcielą się w rolę właścicieli wirtualnych firm w Branżowej Symulacji Biznesowej „Biuro Podróży” i będą walczyć o nagrody w wysokości 20 tys. złotych.

Do finału ogólnopolskich AMM zakwalifikował się zespół studentów z Wydziału Ekonomicznego w składzie: Aleksander Setnik, Jan Szwindowski i Magdalena Kicior. Opiekunem zespołu jest mgr Przemysław Wysiński z Zakładu Międzynarodowych Rynków Finansowych z Katedry Biznesu Międzynarodowego Wydziału Ekonomicznego UG.

Ponadto do finału w puli rezerwowej zakwalifikowały się dwa kolejne zespoły z Wydziału Ekonomicznego i jeden zespół z Wydziału Zarządzania. Wszystkie zespoły rezerwowe będą walczyć o jedno miejsce w finale.

Zespół drugi z Wydziału Zarządzania:

• Nikola Jagaczewska
  • Milena Nowaczewska
  • Fryderyk Sobecki

Opiekunem zespołu studentów jest dr hab. Anna Dziadkiewicz, prof. UG z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania UG.

Zespół trzeci z Wydziału Ekonomicznego (studenci kierunku interdyscyplinarnego Biznes i Technologia Ekologiczna prowadzonego przez Wydział Ekonomiczny i Wydział Chemii):

• Kacper Tuteja
  • Mateusz Janicki
  • Igor Lange

Opiekunem zespołu studentów jest dr Andrzej Poszewiecki z Katedry Makroekonomii Wydziału Ekonomicznego UG.

Zespół czwarty (studenci Wydziału Zarządzania):

• Tomasz Dmowski
  • Yaroslav Aidachych
  • Iwona Ulenberg

Opiekunem zespołu studentów jest dr hab. Krzysztof Najman z Katedry Statystyki Wydziału Zarządzania UG.

W zawodach bierze udział 195 zespołów z 86 polskich uczelni. Studenci wcielą się w rolę właścicieli wirtualnych firm w Branżowej Symulacji Biznesowej "Biuro Podróży" by podjąć realistyczne decyzje menedżerskie. Będą zarządzać takimi obszarami, jak: oferta, inwestycje, HR, dostawcy, sprzedaż, marketing czy finanse.

Więcej informacji: https://amm.revas.pl/

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego

Wydział Zarządzania Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy