Dr hab. Joanna Sadkowska, prof. UG wybrana do Rady Naukowej Sieci Badaczy Przedsiębiorstw Rodzinnych FaBeRNET

Dr hab. Joanna Sadkowska, prof. UG z Katedry Strategicznego Rozwoju Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego została wybrana do Rady Naukowej Sieci Badaczy Przedsiębiorstw  Rodzinnych FaBeRNET na kadencję 2024-2027.

FaBeRNet (Family Business Research Network) jest inicjatywą stworzenia sieci współdziałania i współpracy naukowców reprezentujących wszystkie polskie ośrodki naukowe, którzy zajmują się badaniami nad problematyką przedsiębiorczości rodzinnej. W działalności FaBeRNet od momentu jej powołania aktywnie uczestniczą z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Anna Nikodemska-Wołowik, prof. UG z Wydziału Ekonomicznego oraz dr Olga Martyniuk z Wydziału Zarządzania.

- Znaczenie przedsiębiorstw rodzinnych dla rozwoju każdej gospodarki na świecie jest kluczowe. Pomimo faktu, że podmioty będące własnością rodziny stanowią coraz lepiej poznaną grupę podmiotów, nadal istnieją obszary badawcze warte pogłębionej analizy. Z tego punktu widzenia działalność FaBeRNet jest ważna i potrzebna. Sam zaś udział w Radzie Naukowej traktuję jako wyróżnienie i wyzwanie w kontekście zaangażowania w upowszechnianie wyników badań w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej - mówi prof. Joanna Sadkowska.

Do zadań FaBeRNet należy między innymi:

• prowadzenie badań naukowych w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej (pr)
  • inicjowanie i prowadzenie dyskusji dotyczącej wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami rodzinnymi
  • upowszechnianie dobrych praktyk dotyczących badań w obszarze pr
  • inicjowanie nowych kierunków badań w obszarze pr
  • animowanie i organizowanie wspólnych przedsięwzięć badawczych, edukacyjnych
     i organizacyjnych
  • prowadzenie działalności popularyzatorskiej
  • wspieranie młodych badaczy w ich działaniach naukowych
logo FaBeRNet
EMW/Zespół Prasowy UG