NEPTUN TV i Baltic Chemistry Conference nagrodzone w konkursie „Pro Juvenes”

Telewizja Studencka Uniwersytetu Gdańskiego NEPTUN TV została uznana za najlepsze medium studenckie 2023 w konkursie „Pro Juvenes”. Internauci i kapituła konkursu docenili także organizatorów konferencji Baltic Chemistry Conference - wydarzenie wygrało w kategorii „Uczelnia bez granic”. 

Neptun TV

Grupa

- Właśnie naszej telewizji internauci zaufali i docenili naszą pracę, bo dzięki ich głosom możemy nazywać się najlepszym medium studenckim w Polsce - mówią przedstawiciele koła Neptun TV.

Telewizja Studencka Neptun TV nieustannie się rozwija, w ciągu ostatniego roku przygotowała 128 materiałów dziennikarskich, które zdobyły sumarycznie ponad sto tysięcy wyświetleń. Studenci zorganizowali również kolejną edycję ogólnopolskiej konferencji „Kół naukowych sposoby na...” (tym razem poświęconą reakcjom kół na sytuację w Ukrainie), charytatywne talk-show Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sondy studenckie oraz programy muzyczne, sportowe (w tym studia przygotowywane w formule na żywo), kulturalne i rozrywkowe. Telewizja położyła również mocny nacisk na wywiady, rozmawiając w ostatnich miesiącach między innymi z Sanah, Kwiatem Jabłoni, Mariuszem Szczygłem, Pawłem Domagałą czy Czesławem Mozilem.

Konkurs Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes” to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentek i studentów oraz ich inicjatyw, a także podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentkom i studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. XI Gala Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes” odbyła się 25 listopada w Warszawie, a podczas niej nagrody przyznano w szesnastu kategoriach. W jedenastu z nich zwycięzców wybierali w głosowaniu internauci.

Baltic Chemistry Conference

BC

W imieniu wszystkich organizatorów pragnę podziękować za oddane głosy studentom, doktorantom, pracownikom naukowym i przyjaciołom Uniwersytetu Gdańskiego. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do sukcesu konferencji. Szczególne podziękowania kierujemy do władz dziekańskich Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego za ich nieoceniony wkład w organizację i promocję wydarzenia, jak również za wsparcie całego Uniwersytetu Gdańskiego, Uczelni Fahrenheita oraz wszystkich innych patronów i partnerów konferencji - mówi współprzewodniczący KO BCC, mgr Mateusz A. Baluk.

Nagrodzona konferencja odbyła się w dniach 27-28 maja 2023 r. w formule online i zgromadziła prelegentów reprezentujących 26 ośrodków naukowych z 11 różnych krajów. Organizacją międzynarodowej konferencji zajmowali się członkowie Naukowego Koła Chemików UG, Rady Samorządu Studentów Wydziału Chemii UG oraz Rady Doktorantów Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UG.

Więcej informacji o Baltic Chemistry Conference znajduje się na stronie.

Konferencja „Baltic Chemistry Conference” była międzynarodowym wirtualnym spotkaniem, które zgromadziło naukowców z 11 krajów. Przez dwa dni odbyły się 32 prezentacje i 41 sesji plakatowych, promując współpracę w dziedzinie chemii i nauk pokrewnych. Wydarzenie było owocem współpracy trzech organizacji studenckich z UG.

Neptun TV, JB/ZP