Dziewczyny z sekcji karate AZS UG na medal! Najlepsze wśród uniwersytetów!

Sukcesy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Karate WKF osiągnęły studentki Uniwersytetu Gdańskiego zajmując 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i 4. miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 34 startujących uczelni! A to dopiero początek.

W miniony weekend w Warszawie odbyła się tegoroczna edycja AMP Karate WKF organizowana przez KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem Uniwersytet Gdański reprezentowały wyjątkowo same Panie i to z dużym powodzeniem.

Pierwszego dnia zawodów odbyła się kategoria drużynowa kumite, w której to zawodniczki uplasowały się na 2. miejscu zdobywając srebrne medale w składzie: Julia Sabiecka, Daniela Holk, Małgorzata Kirszling, Alicja Jaśkowiak.

Alicja Jaśkowiak jako jedyna występująca w dwóch kategoriach (kata i kumite) zdobyła złoty medal w kategorii kata wśród uniwersytetów zajmując 7. lokatę w klasyfikacji generalnej. W kategorii kumite -55 kg zajęła 9. miejsce.

Drugiego dnia odbywały się indywidualne starcia we wszystkich kategoriach kumite.
Tytuł mistrzyni -50 kg obroniła Julia Sabiecka zajmując 1. miejsce, pokonując w finale Julię Komorowską z Politechniki Łódzkiej.

Na podium klasyfikacji generalnej stanęły również kolejne nasze zawodniczki. Daniela Holk w kumite -68 kg zdobyła srebrny medal, ulegając w starciu finałowym nieznacznie reprezentantce Polski Wiktorii Grejner (Uniwersytet Opolski) 0:1.
Na najniższym stopniu podium z brązowym krążkiem stanęła Małgorzata Kirszling w kategorii kumite -61 kg.

W kategorii kumite -55 kg Maria Kokoć wróciła z brązowym medalem w typach uniwersytetów, gdzie w ogólnej klasyfikacji zajęła 5. miejsce.

Z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy. Na Akademickich Mistrzostwach nierzadko spotkać możemy kadrowiczów Polski i najlepszych zawodników, którzy biorą udział w zawodach na arenie międzynarodowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodniczek i wielkiego sukcesu podczas zawodów zarówno indywidualnych medali jak i wysokiego miejsca Uczelni w końcowej klasyfikacji.