Nabór lektorów. Wykładowcy Wydziału Filologicznego poprowadzą kursy języka polskiego dla uchodźców

Z inicjatywy Dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Urszuli Patockiej-Sigłowy, prof. UG oraz za zgodą i przy wsparciu Rektora UG, prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego, we współpracy z Akademickim Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców, na Wydziale Filologicznym organizowane są kursy dla uchodźców, którzy tak licznie szukają pomocy na Uniwersytecie Gdańskim. Liczba potrzebujących jest tak duża, że potrzebna jest każda pomoc.

W związku z tą niezwykle ważną i potrzebną inicjatywą prof. dr hab. Aneta Lewińska zaprasza wszystkich glottodydaktyków zainteresowanych prowadzeniem takich kursów, którzy uczą języków obcych, na cykl czterech szkoleń on-line. Wspólnie opracujemy program kursu języka polskiego dla początkujących, a Dziekan Wydziału Filologicznego zakupi książki dla lektorów.

• Warunkiem udziału w tych warsztatach na TEAMS jest zgoda wykładowcy na poprowadzenie zorganizowanych na Wydziale kursów języka polskiego (każdy dydaktyk - 30 godzin).
  • Pierwsze spotkanie warsztatowe dla wykładowców odbędzie się 22 marca od godz. 19.00 do 21.00 online.
  • Kolejne terminy warsztatów: 25, 28 i 30 marca, godziny 19.00 - 21.00

Pierwsze kursy mają być uruchomione na Wydziale już 31 marca 2022 roku.

Filologiczny pomaga
AMZ