Doktoranci w rocznicę śmierci Johanna Uphagena

Problematykę swoich badań zaprezentują doktorantki i doktoranci z Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i  Politechniki Gdańskiej podczas konferencji popularno - naukowej Towarzystwa Dom Uphagena.

Konferencja odbędzie się 17 listopada 2021, w 219 rocznicę śmierci gdańszczanina Johanna Uphagena, a zarazem patrona Towarzystwa. Zatytułowano ją Młodzi dla Fahrenheita, odwołując się do urodzonego w Gdańsku badacza Daniela Gabriela Fahrenheita, patrona Związku Uczelni (GUMed, PG, UG). W ten sposób łącząc dwie postaci świata nauki związanych z Gdańskiem.

W 2012 r. Towarzystwo zorganizowało konferencję pt. Młodzi badacze Janowi Uphagenowi, tematyka wystąpień była związana głównie z historią Gdańska. Tym razem swoje badania zaprezentują doktorantki i doktoranci z trzech uczelni, reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny naukowe.

- Wymiana doświadczeń jest bardzo ważna dla młodych naukowców. Współpraca jest bowiem warunkiem rozwoju, także naukowego. Cieszy mnie więc, że taką możliwość mają doktorantki i doktoranci z uczelni Związku Fahrenheita - podsumował Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Tematyka wystąpień dotyczy różnych zagadnień: zdrowej żywności, toksyn, fizyki i cząsteczek, leków na różne choroby i pandemie, aspektów prawnych ochrony dziedzictwa, architektury gdańskiej.

Konferencja odbędzie się pod patronatem Związku Uczelni Fahrenheita, mecenasem konferencji jest Miasto Gdańsk, a partnerem Muzeum Gdańska.

Link do transmisji na zoomie:

Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/93429057270?pwd=MXpiOHpXbmttVGFka0VpcXdIcXZqdz09

Konferencja
Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy UG