Naukowcy z UG na Starogardzkim Festiwalu Nauki

Plakat wydarzenia

I Starogardzki Festiwal Nauki przybliżyć ma uczniom i absolwentom szkół średnich tematykę prowadzonych na Pomorzu badań naukowych. Podczas wydarzenia będziemy mogli wysłuchać m.in. wykładów naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego.

Festiwal Nauki organizowany przez Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Muzeum Ziemi Kociewskiej w Ratuszu Staromiejskim w Starogardzie Gdańskim odbędzie się w dniach od 7 do 11 czerwca 2021 roku.

Słuchacze będą mieli do wyboru cały wachlarz tematów: od literatury i filozofii, przez neuronaukę, biznes, po turystykę, pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. W roli prelegentów wystąpi czterech naukowców z UG:

• mgr Krystyna Bembennek z Wydziału Nauk Społecznych z wykładem pt. „Praktyczny wymiar filozofii: Jak osiągnąć szczęście?”
  • dr Wojciech Glac z Wydziału Biologii z wykładem pt. „Mózg w cyberprzestrzeni”
  • dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prof. UG z Wydziału Filologicznego, z wystąpieniem pt. "Kalejdoskop pomorskiej pamięci. Literatura pogranicza".
  • dr Agnieszka Kiejziewicz z wystąpieniem nt.  podróżowania w Skandynawii

Wykłady transmitowane będą na Facebooku Muzeum Ziemi Kociewskiej