Akademickie Mistrzostwa Polski w karate WKF z wielkimi sukcesami

Daniela

Uniwersytet Gdański zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF w Białymstoku. Każda z zawodniczek konkurowała indywidualnie - reprezentantki UG i w tej klasyfikacji stanęły na podium.

Reprezentacja AZS UG w dniach 11-13.04.2024 r. gościła w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej, gdzie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w karate WKF. Do stolicy Podlasia zjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, reprezentując swoje uczelnie w wielu konkurencjach indywidualnych i drużynowych. W indywidualnej rywalizacji nasze zawodniczki osiągnęły następujące sukcesy:

Julia Daniszewska - 1 miejsce w kumite +68 kg
Dominika Szatkowska - 1 miejsce w kumite -50 kg
Daniela Holk - 2 miejsce w kumite -61 kg oraz srebrny medal w kategorii uniwersytetów
Iga Bewicz – 3 miejsce w kumite -68 kg, 9 miejsce w kata indywidualnym
Alicja Jaśkowiak - 3 miejsce w kumite -55 kg, 7. miejsce w kata indywidualnym
Anna Kuzioła - 9 miejsce w kumite -50 kg,
Małgorzata Kirszling - 7 miejsce w kumite -61 kg
Nadia Różańska - 5 miejsce w kumite +68 kg

W Kumite drużynowych kobiet brały udział dwie drużyny, które zajęły następujące miejsca na podium:

UG team1 - 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów
skład: Daniela Holk, Julia Daniszewska, Dominika Szatkowska, Iga Bewicz

UG team2 - 3 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów
skład: Małgorzata Kirszling, Anna Kuzioła, Nadia Różańska, Alicja Jaśkowiak

Dziękujemy dziewczynom za godne reprezentowanie naszej uczelni i życzymy wielu sukcesów na zawodach krajowych i międzynarodowych. Te już niebawem. Daniela Holk i Julia Daniszewska zostały powołane do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Seniorów w chorwackim Zadarze w dniach 08-12 maja. Gratulujemy.

Koordynatorka/ kierowniczka sekcji: Iwona Wudarczyk