Zadbaj o zdrowie podczas IV Dnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w UG

1

Ćwiczenia z fizjoterapeutą, konsultacje z podologiem, szybkie testy diagnostyczne, warsztaty z pierwszej pomocy oraz bieg dla zdrowia - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji IV Dnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w Uniwersytecie Gdańskim.

Wydarzenie skierowane do pracowników, doktorantów i studentów UG odbędzie się 9 maja o godz. 11.00 na Wydziale Nauk Społecznych UG. Podczas IV Dnia BHP uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z praktycznych ćwiczeń pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Dla osób, które zmagają się z problemami stóp, przygotowano konsultacje z podologiem. Chwilę relaksu zapewni skorzystanie z masażu biurowego, łączącego elementy masażu klasycznego, relaksacyjnego, akupresury, mobilizacji czy terapii spustowych. Udział w masażu przyczyni się również do normalizacji tonusu mięśniowego i zwiększenia ukrwienia. Masaż trwa do 20 minut i odbywa się w pozycji siedzącej na specjalnym fotelu, bez potrzeby rozbierania się.

Zapraszamy również do skorzystania z szybkich testów diagnostycznych - do wyboru będą testy kasetkowe: HIV, WZW A, WZW B, WZW C, kiła, gruźlica, STREP test A, STREP test B, CRP, beta HCG, PSA.

Jak pomóc niemowlęciu, dziecku czy osobie dorosłej podczas zakrztuszenia? Tego oraz innych podstawowych kwestii związanych z udzielaniem pierwszej pomocy będzie można dowiedzieć się podczas specjalnie przygotowanych warsztatów. Dla chętnych przygotowano również warsztaty dotyczące udzielania pomocy w przypadku krwotoku oraz warsztaty przeciwpożarowe, podczas których omówione zostaną nowe zasady postępowania podczas ewakuacji w obiektach UG, a także zagadnienia takie jak praktyczne użycie krzesła ewakuacyjnego, hydrantu wewnętrznego oraz gaszenie pożaru przy pomocy gaśnic.

Organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji, takich jak: prezentacja środków ochrony indywidualnej, okulary VR, ALKOgogle, NARKOgogle, koło fortuny BHP, fotobudka, ENERGOrower, stoisko Fundacji DKMS.

Podczas IV Dnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w UG odbędzie się Bieg dla zdrowia. Bieg na dystansie 1,5 km rozpocznie się od rozgrzewki na parkingu przy Wydziale Nauk Społecznych. Niezależnie od wieku i kondycji zapraszamy do biegu, marszu lub spaceru. W biegu weźmie udział Szymon Gumkowski - zwycięzca biegu Westerplatte w Gdańsku oraz biegu Niepodległości w Warszawie. Pierwsze sto osób otrzyma medal i upominek!

Biuro Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia zachęca również do udziału w konkursie „Krzyżówka BHP”. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia konkursowego i wysłać na adres bhp@ug.edu.pl lub wrzucić do skrzynki BHP znajdującej się na parterze w Nowym Rektoracie albo do skrzynki przy wejściu na WNS podczas IV Dnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia 9 maja. Do wygrania jest 16 nagród rzeczowych.

Na wybrane aktywności obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na stronie.

1
Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy