Sukcesy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w judo!

1

Agata Pałka zdobyła złoty medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w judo! Zawodniczka startująca w kategorii do 70 kg nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie swoje walki, dzięki czemu na jej szyi zawisły dwa złote medale - za klasyfikację generalną i klasyfikację uniwersytetów.

Indywidualny sukces odniósł również Marcin Kotlik, który turniej zakończył na wysokim 5. miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii wagowej do 66 kg, co dało mu srebrny medal w kategorii uniwersytetów.

Pod czujnym okiem duetu trenerskiego Bożeny Hincy i Marka Bobkiewicza nasza sekcja judo wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Reprezentanci AZS UG zdecydowanie zaliczą swoje starty do udanych, gdyż poziom zawodów był bardzo wysoki, a udział wzięło blisko 300 zawodników (w tym 94 panie).

W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Gdański uplasował się na 10. miejscu spośród 61 uczelni startujących z całej Polski (36 uczelni mogło zostać sklasyfikowanych drużynowo).

Akademickie Mistrzostwa Polski w judo odbyły się 7 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO:

• Igor Gazecki (do 90 kg)
  • Tomasz Gąciarz (do 60 kg)
  • Marcin Kotlik (do 66 kg)
  • Jan Maciejko (do 90 kg)
  • Ihor Malyi (do 81 kg)
  • Wincenty Markiewicz (do 81 kg)
  • Agata Pałka (do 70 kg)
  • Karolina Poglettke (do 57 kg)
  • Wiktor Wiśniewski (do 66 kg)

TRENERZY: Bożena Hinca, Marek Bobkiewicz

Klasyfikacja generalna TOP10: