Zarządzanie wespół z Informatyką. International Conference on Information Systems Development 2024

ISD

Jak pandemia i rewolucja AI wpłynęły na kształtowanie systemów informacyjnych? Czas na 32. edycję International Conference on Information Systems Development (ISD 2024). Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia na sopockim kampusie UG. Jeszcze do 16 kwietnia można zgłaszać propozycje wystąpień. 

ISD jest uznawana za jedną z najważniejszych konferencji cyklicznych z zakresu systemów informacyjnych, zapewniającą synergię informatyki, danetyki oraz zarządzania. Zorganizowana po raz pierwszy w 1988 roku, konsekwentnie zapewnia przestrzeń do współpracy pomiędzy badaczami, praktykami i pracownikami dydaktycznymi, aby dzielić się spostrzeżeniami i angażować w dyskusje na temat najnowszych osiągnięć, trendów, doświadczeń i wyzwań. 

Tematem przewodnim tegorocznej ISD jest „Harnessing Opportunities: Reshaping ISD in the Post-COVID-19 and Generative AI Era”. W trakcie trzydniowej konferencji naukowcy z całej Europy poruszą tematy modelowania systemów informacyjnych, transformacji cyfrowej oraz danetyki i uczenia maszynowego. Wydarzenie organizuje Katedra Informatyki Ekonomicznej UG. 

Na konferencji wystąpią prof. Pekka Abrahamsson z fińskiego Tampere University; prof. Marinos Themistocleous z Uniwersytetu w Nikozji na Cyprze oraz prof. Xiaofeng Wang z Wolnego Uniwersytetu Bozen-Bolzano we Włoszech. 

Call for papers i więcej informacji.

Obowiązująca lista ministerialna przypisuje opublikowanym materiałom pokonferencyjnym ISD 140 punktów.

Projekt został sfinansowany dzięki programowi „Doskonała Nauka II - Wsparcie Konferencji Naukowych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

oprac. MJ/ZP