Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE

1

Jesteś osobą kreatywną? Lubisz bawić się modą? Masz kilka starych, nieużywanych ubrań i chcesz nadać im drugie życie? Lubisz szyć i projektować? A może chciałbyś wystąpić w roli modela/modelki? Jeśli tak, to wydarzenie jest dla Ciebie!

26 maja w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita odbędzie się pokaz mody ZERO WASTE. W związku z tym poszukujemy osób, które zaprojektują strój, oraz osób, które ten strój zaprezentują.

Głównym tematem zarówno pokazu, jak i całej akcji jest recykling i dbanie o nasze środowisko. Kreacje muszą powstać ze starych, niechcianych ubrań lub zużytych opakowań. Z tego wszystkiego, co można znaleźć w domu i wykorzystać w kreatywny sposób.

W obecnych czasach konsumpcjonizm jest ogromnym problemem. Wyrzucanych jest coraz więcej rzeczy, a w ich miejsce kupowane są nowe. Napędza to produkcję, która powoduje emisję dużej ilości zanieczyszczeń do środowiska. Biorąc udział w akcji, pomagasz szerzyć ideę ponownego wykorzystywania starych rzeczy i nadawania im nowych funkcji oraz znaczenia.

Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy trwają do 29 marca.

Jeśli masz pytania, chcesz się czegoś nowego dowiedzieć i nauczyć, to zapraszamy na warsztaty organizowane 12 marca w godzinach 11:00-14:15 na terenie Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

MODOWE ZERO WASTE to wspólny projekt studenckich kół naukowych Uczelni Fahrenheita: Naukowego Koła Chemików, Koła Naukowego Ochrony Środowiska i Koła Naukowego Biznesu Chemicznego z Uniwersytetu Gdańskiego, Digital Architecture Lab z Politechniki Gdańskiej oraz Studenckiego Koła Naukowego Zdrowia Środowiskowego i Epidemiologii z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt uzyskał dofinansowanie w Konkursie Mistrzowie Współpracy Fahrenheita (Kolejni Mistrzowie Współpracy FarU. Poznaj zwycięzców! ).

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy