Dni Otwarte UG już w marcu!

dni otwarte

Spotkania z przedstawicielami OKE, wykłady, pokazy naukowe, stoiska, warsztaty, a przede wszystkim możliwość poznania Uniwersytetu „od kuchni”. Dni Otwarte to doskonała okazja, by już teraz poczuć klimat studiowania!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 marca. W tych dniach wszystkie wydziały otwierają dla maturzystów swoje drzwi, by zaprezentować aktualną ofertę dydaktyczną. Podczas Dni Otwartych będą również odbywały się spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, podczas których maturzyści dowiedzą się, jakie zasady będą obowiązywać podczas tegorocznych matur, a także jak najlepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Dla chętnych, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę, przygotowaliśmy próbne matury z języka polskiego i matematyki. Udział w egzaminach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się tutaj: https://forms.gle/taquwzSYXXEZuyWj6.

Przygotowaliśmy również kilkadziesiąt stoisk, gdzie studenci i pracownicy UG będą czekać na maturzystów i odpowiedzą na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące naszej uczelni. Na stoiskach, oprócz wydziałów, zaprezentują się również koła naukowe i organizacje studenckie.

W ramach Dni Otwartych na każdym wydziale odbywać się będzie szereg atrakcji. Wydział Chemii zaprasza do udziału w Chemicznej Grze Miejskiej, podczas której będzie można zajrzeć w zazwyczaj niedostępne miejsca na wydziale. Wydział Historyczny przedstawi ofertę nowego, jedynego takiego w Polsce kierunku studiów: Projektowanie gier historycznych. Przed budynkiem Wydziału Historycznego zaparkują samochody zabytkowe, przeniesiemy się w przeszłość także dzięki dioramie z postaciami wprost z lat 30. ubiegłego stulecia. W planach Wydziału Nauk Społecznych znajdziemy między innymi ministudio telewizyjne, spacery socjologiczne, interakcyjne gry na stoiskach, wykłady z zakresu nauk społecznych oraz wystawy. Wydział Filologiczny przygotował wydziałową grę terenową, a także liczne spektakle, wykłady, prezentacje oraz warsztaty translatorskie, edytorskie, kaligrafii, wycinanek czy origami. Pracownicy i studenci Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed zapraszają na zwiedzanie wydziału z przewodnikiem oraz na konkursy z nagrodami przygotowane przez Koło Naukowe BIO-Med. W programie wydarzenia na Wydziale Prawa i Administracji znajdują się między innymi warsztaty kryminalistyczne, warsztaty z argumentacji oraz zwiedzanie wydziału. Naukowe escape-roomy, warsztaty, wykłady i stoiska to propozycje przygotowane przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki. Wydział Ekonomiczny przygotował quizy ekonomiczne, gry edukacyjne oraz zwiedzanie. Studenci i wykładowcy zapraszają również na Economic Hyde Park, czyli wszystko o studiach i studiowaniu na różnych specjalnościach Wydziału Ekonomicznego. Quizy marketingowe, gra terenowa, spotkania z kołami naukowymi, miniwykłady oraz gry zespołowe - to z kolei propozycje Wydziału Zarządzania. Biblioteka UG również przygotowała dla maturzystów szereg atrakcji: wśród nich literacka gra terenowa wraz z krzyżówką i mapą, podczas której będzie można samodzielnie odkrywać zakamarki biblioteki i rozwiązywać zagadki, a także zwiedzanie biblioteki z przewodnikiem.

Każdy z wydziałów przygotował bardzo bogatą ofertę wydarzeń. Wszystkie szczegóły oraz opisy poszczególnych atrakcji dostępne są na stronie internetowej.

Dni Otwarte UG to również wydarzenia towarzyszące, takie jak zwiedzanie Radia MORS, pokazy filmów studenckich, wystawa Archiwum UG czy pełne kolorów atrakcje lat ’90 z ACK „Alternator”.

Po szczegóły dotyczące harmonogramu Dni Otwartych i wydarzeń im towarzyszących zapraszamy na stronę internetową oraz na Facebooka.

Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy