„Giełda i podstawy inwestowania na rynku kapitałowym”. Otwarte Wykłady Ekonomiczne

fot.

Co to jest giełda papierów wartościowych i jakie jest jej miejsce na rynku finansowym? Jakie są główne indeksy giełdowe? Jak zrozumieć instrumenty finansowe? Odpowiedzi na te pytania można będzie poznać podczas kolejnych Otwartych Wykładów Ekonomicznych, które odbędą się 19 grudnia br.

To już VII edycja Otwartych Wykładów Ekonomicznych - do tej pory wzięło w nich udział ponad 2500 słuchaczy i 40 wykładowców. Podczas najbliższego wykładu, który odbędzie się 19 grudnia br., można będzie posłuchać o giełdzie i podstawach inwestowania na rynku kapitałowym.

Wykład ekspercki poprowadzi dr Sławomir Antkiewicz z Katedry Biznesu Międzynarodowego Wydziału Ekonomicznego UG, który opowie m.in. o tym, czym właściwie jest rynek giełdowy pierwotny i wtórny (na przykładzie akcji i obligacji) oraz na czym polega płynność instrumentu finansowego. Interesująca wydaje się możliwość poznania różnych aspektów rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz innych giełd na świecie. Omówione też będą dobre praktyki giełdowe, nadużycia na rynku kapitałowym i sposoby ochrony inwestorów.

Otwarte Wykłady Ekonomiczne mają charakter popularnonaukowy. Ich celem jest zwiększenie świadomości ekonomicznej, jak również pogłębienie wiedzy na temat zagadnień finansowych, w tym pomoc w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Wydarzenie odbywa się co dwa tygodnie, w wybrane wtorki w godzinach 17.30-19.00. Kolejny wykład w semestrze zimowym przypada na 16.01.2024 r.

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można uzyskać pod adresem mailowymekonomia@ug.edu.pl.

Więcej o Otwartych Wykładach Ekonomicznych na stronach:

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE

Facebook Otwarte Wykłady Ekonomiczne