Obchody Światowego Dnia Wartości na UG

fot.

W  2023 r. Uniwersytet Gdański dołącza do oficjalnych obchodów Światowego Dnia Wartości. Jest to ogólnopolska inicjatywa zapoczątkowana przez Association of Business Service Leaders (ABSL), największą organizację zrzeszającą firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Naczelnymi wartościami Uniwersytetu Gdańskiego są: racjonalne dążenie do prawdy poprzez innowacyjne badania naukowe, podążanie za najlepszymi wzorcami nauki światowej, nowoczesne kształcenie służące rozwojowi cywilizacyjnemu i społecznemu, wzajemny szacunek i zaufanie, tolerancja dla różnorodności poglądów oraz solidarność całej społeczności akademickiej.

- Obchody Światowego Dnia Wartości to coroczna kampania odbywająca się tego samego dnia w ponad 80 krajach, mająca na celu zwiększenie świadomości i praktyki uniwersalnych wartości na całym świecie w zmieniających się uwarunkowaniach zewnętrznych. 19 października 2023 r. w godz. 10.00-13.30 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się dwie niezwykle ciekawe debaty panelowe w gronie naukowców i naukowczyń, przedstawicieli i przedstawicielek biznesu, samorządów oraz lokalnych liderów i liderek opinii, którzy będą rozmawiać o tym, w jaki sposób nasza tożsamość wpływa na poczucie przynależności - mówi Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym WE dr Magdalena Markiewicz.

Wydarzenie  w ramach Światowego Dnia Wartości odbędzie się równolegle w ośmiu miejscach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Bydgoszcz) i jest częścią programu ABSL #WorkingTogether, który obejmuje szereg działań włączających.

O godz. 10.00 otwarcia dokona Dziekan Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Monika Bąk prof. UG. Wstęp do dyskusji wygłosi Wiceprezes ABSL i  Chapter Leader ABSL w Trójmieście Remigiusz Wojciechowski.

pierwszej debacie pod hasłem „Poczucie przynależności w zmieniającym się świecie. Jak odnaleźć się w czasie przemian natury społecznej, kulturowej i biznesowej” (10.15-11.15) wezmą udział:

• Katarzyna Gruszecka- Spychała - Wiceprezydent Gdyni ds. Gospodarki,
  • dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka, prof. UG - wykładowczyni akademicka, badaczka, Kierowniczka Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju w Instytucie Psychologii, Uniwersytet Gdański,
  • Natalia Partyka - polska tenisistka stołowa, czterokrotna medalistka paraolimpijska,
  • dr Magdalena Markiewicz - Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Wydziału Ekonomicznego, Uniwersytet Gdański (moderator debaty).

Przedmiotem drugiej debaty „Wiele odcieni przynależności i zaangażowania”  (11.20-12.20) jest wymiana doświadczeń i wzajemnych inspiracji dotyczących polityki Diversity and Inclusion (D&I) w firmach sektorowych i uczelniach.

W drugiej debacie wezmą udział:

• Aleksandra Peszek, HR Manager, Bayer,
  • Katarzyna Cichocka, Technical Program Manager, Diversity and Inclusion Leader, Intel,
  • dr Krzysztof Szczepaniak, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Klaudia Knapik, HR Manager, DNV (moderator debaty).

Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Ekonomiczny, Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121, sala C301 (budynek C, III p.).

Strona wydarzenia: World Values Day - ABSL

Światowy Dzień Wartości na UG został objęty Patronatem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego.

EMW/Zespół Prasowy UG