Nowy oddział Przedszkola Uniwersyteckiego. Bon Rektorski dla dzieci pracowników i studentów UG

a

Przy ul. Wąsowicza 28 już od 1 września ruszy kolejna placówka Przedszkola Uniwersyteckiego. Oznacza to zwiększenie dotychczasowego limitu podopiecznych. To kolejna, po zniesieniu czesnego, pozytywna zmiana w jednostce przeznaczonej m.in. dla dzieci pracowników i studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

- Wyniki bieżącej rekrutacji wskazują, iż wciąż jest wysokie zapotrzebowanie na dostęp do bezpłatnej i niskopłatnej opieki przedszkolnej i żłobkowej - pisze zarząd Fundacji Pozytywne Inicjatywy.

Podjęta została więc decyzja o utworzeniu nowych dodatkowych miejsc w pobliskiej, nowo wybudowanej, otoczonej ogrodem placówce przy ul. Wąsowicza 28.

Dodatkowo pracownikom i studentom UG, którzy będą chcieli skorzystać z opieki przyległego do nowej lokalizacji Pozytywnego Żłobka nr 6, przysługuje Bon Rektorski obniżający miesięczną opłatę o 200 zł miesięcznie.

Nowy oddział Przedszkola Uniwersyteckiego także podlega decyzji o zniesieniu czesnego od 1 stycznia br. Ułatwienie dostępu społeczności akademickiej UG do opieki nad dziećmi stanowiło jedną z obietnic wyborczych Rektora UG prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego.

Dyrektorem nowej placówki została Agnieszka Gęsikowska, która rozpocznie prace wraz z oficjalnym otwarciem przedszkola, czyli 1 września. Funkcjonowaniem Publicznego Przedszkola Uniwersyteckiego w Gdańsku nadal kieruje Anna Petryszyn.

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG