O badaniach podstawowych, kręgach polarnych i klimacie. Zapraszamy na konferencję NCN

NCN

W ramach trzeciej edycji funduszy norweskich i EOG poświęconych badaniom polarnym i klimatycznym Narodowe Centrum Nauki zorganizowało konferencję promującą program Badań Podstawowych. Jedną z osób, która zainauguruje wydarzenie, jest Prorektor ds. Badań Naukowych UG prof. dr hab. Wiesław Laskowski.

Szóstego października uczestnicy konferencji zapoznają się z projektami naukowymi dotyczącymi bieguna polarnego i klimatu, które zostały dofinansowane z funduszy “Iceland, Lichtenstein, Norway Grants”. Wśród nich znajdują się badania naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach spotkania odbędą się także konsultacje indywidualne na temat implementacji przedsięwzięć badawczych oraz prezentacja dotychczasowych wyników programu poświęconego badaniom podstawowym.

Celem badań podstawowych jest zdobycie nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktach. Dzięki takim badaniom zaczęto między innymi wykorzystywać promienie rentgenowskie w chirurgii.

Ich przeciwieństwem są nauki stosowane, które z założenia dążą do rozwiązania aktualnego problemu rynkowego.

Konferencja odbędzie się szóstego października, w Olivia Business Centre.

Zapisy na konferencje.

Program Wydarzenia