Otwarcie wystawy „Sensoria – Sztuka i nauka naszych zmysłów” w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

„Sensoria – Sztuka i nauka naszych zmysłów” to interdyscyplinarny projekt poświęcony sposobom postrzegania zmysłów w sztuce i nauce. Wystawa jest wynikiem międzyinstytucjonalnej i międzykulturowej współpracy Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA oraz Sensorium: Centre for Digital Art and Technology na Uniwersytecie York w Toronto.

Głównym celem ekspozycji jest ukazanie różnorodnych projektów artystycznych poświęconych percepcji zmysłowej. Artyści zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich prac w nowych sytuacjach site-specific. Projekt miał także na celu ożywienie zmysłowych połączeń z najbliższym otoczeniem, poprzez narzędzia technologiczne i sieć (a jednocześnie – pomimo ich); oraz wspólne doświadczenie i dyskusję na ich temat.

Wernisaż odbędzie się 16.09.2022 o godz. 19.00 w Łaźni 1 na Dolnym Mieście. Następnie o godz. 20.30 w Łaźni 2 w Nowym Porcie zapraszamy na otwarcie drugiej części wystawy, które uświetni występ Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego.

Wystawa: 16.09-30.10.2022

Miejsca: Łaźnia 1 (ul. Jaskółcza 1) oraz Łaźnia 2 (ul. Strajku Dokerów 5), Gdańsk

Wernisaż: 16.09.2022

— godz. 19.00 (Łaźnia 1, Dolne Miasto)

— godz. 20.30 (Łaźnia 2, Nowy Port)

W czasie wernisażu będzie zapewniony transport autokarem z Łaźni 1 do Łaźni 2
o godz. 20.00 i powrót o godz. 21.45. Wstęp na wernisaż jest darmowy.

Artyści i artystki:

Guy van Belle, Karolina Hałatek, Csenge Kolozsvari, Hilda Kozari, Agnes Meyer-Brandis, Gayil Nalls, Raewyn Turner i Brian Harris, Artur Żmijewski

Godziny otwarcia Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1 i Łaźnia 2:

ŁAŹNIA 1

Poniedziałek: nieczynne

Wtorek-piątek: 14.00-20.00

Sobota-niedziela: 12.00-20.00

ŁAŹNIA 2

Poniedziałek: nieczynne

Wtorek-piątek: 14.00-20.00

Sobota-niedziela: 12.00-20.00

Ceny biletów

ŁAŹNIA 1 - Wstęp 1 zł

Dniem wolnym od opłaty dla wszystkich zwiedzających jest środa.

ŁAŹNIA 2 - Wstęp bezpłatny

Łaźnia