Rekrutacja 2022/2023 - podsumowanie, wolne miejsca, przedłużony nabór

ug

Niemal jedenaście i pół tysiąca nowych studentów rozpocznie naukę w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2022/2023. Najpopularniejszymi kierunkami studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich są: Kryminologia, Informatyka, Psychologia i Administracja. Rekrutacja na niektóre kierunki trwa nadal.

Zbliżamy się do końca lipcowej rekrutacji. Na studia stacjonarne I stopnia na Wydziale Filologicznym prowadzone są jeszcze zapisy na następujące kierunki: Rosjoznawstwo do 5 września br., Etnofilologia kaszubska do 5 września br. oraz Cultural communication do 6 września br.

Do końca września można zapisywać się również na stacjonarne studia II stopnia oraz studia licencjackie i magisterskie w trybie niestacjonarnym, ale obowiązują różne terminy aplikacji na poszczególne kierunki. Można się z nimi zapoznać na stronie.

W zakładce z terminami będą również na bieżąco publikowane informacje o rekrutacjach dodatkowych.

Ofertę Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2022/2023 stanowi niemal 90 kierunków studiów.

W tym roku pojawiły się również nowości. Oferta została poszerzona o dwie nowe specjalności w języku angielskim na studiach stacjonarnych II stopnia na Wydziale Chemii – Digital Chemistry oraz Logistics and Mobility na Wydziale Ekonomicznym. Od tego roku nowością są też studia inżynierskie na kierunku Gospodarka Przestrzenna.

Najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim – rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 – studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) oraz jednolite magisterskie (liczba kandydatów na jedno miejsce):

KIERUNEK

LICZBA KANDYDATÓW NA MIEJSCE

Kryminologia

Informatyka (profil ogólnoakademicki)

Produkcja form audiowizualnych

Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej

Skandynawistyka

Finanse i rachunkowość Financial Analyst

Filologia angielska

Zarządzanie instytucjami artystycznymi spec. menedżerska

Zarządzanie