"Aktywny Uniwerek" - półkolonie dla dzieci

dzieci

W ramach kursu „Aktywny Uniwerek” siedemnaścioro dzieci pracowników Uniwersytetu Gdańskiego wzięło udział w pięciodniowych artystyczno-rekreacyjnych półkoloniach organizowanych przez Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UG.

Dzieci uwielbiają zdobywać nowe informacje, poznawać świat przez doświadczanie, dotyk, kontakt z przyrodą oraz zabawę. Ich aktywizacja jest kluczowa do prawidłowego rozwoju. Półkolonie nie skupiały się wyłącznie na aktywności fizycznej, ale też na pogłębianiu zdolności artystycznych podopiecznych. Przez pięć dni na terenie kampusu UG i poza nim zorganizowane były liczne atrakcje. Dzieci malowały obrazy na płótnie z zastosowaniem różnych technik, tworzyły biżuterię z koralików, slimy i chodziły do kina, parku i na kręgle.

- Najbardziej podobało mi się robienie ozdób z szyszek. Moja jest niebieska, ma na sobie dużo brokatu i poprzyklejane pieniążki – powiedział dziewięcioletni Jaś.

Ostatniego dnia półkolonii - w piątek, odbyły się drużynowe zawody. Dzieci miały pokonać dwanaście konkurencji, takich jak kręgle piłeczką pingpongową, układanie domku z kart i wiele innych, podczas których ogromnie się dopingowały. Na koniec otrzymały od kadry pamiątkowe koszulki, dyplomy i słodki upominek. Kadra zapewnia, że za rok będzie na swoich stanowiskach gotowa zorganizować półkolonie jeszcze raz.

ER/UG