Złota załoga i Wicemistrzostwo Pomorza dla UG

Rekordowa liczba 15 załóg reprezentująca uczelnie województwa pomorskiego stanęła do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Pomorza w Żeglarstwie w sobotę 7 maja br. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się załoga Uniwersytetu Gdańskiego. Akademickim Mistrzem Polski 2022 zostali: Jakub Gołębiowski, Wiktoria Gołębiowska i Jakub Stremlau.Organizatorami zawodów był Yacht Club Rewa i AZS Gdańsk.

Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki dwóch załóg, również tutaj Uniwersytet Gdański został sklasyfikowany na bardzo dobrym, drugim miejscu, ustępując jedynie Politechnice Gdańskiej.

Teraz naszą sekcję żeglarską czeka najważniejszy start w kalendarzu czyli Akademickie Mistrzostwa Polski, które w ostatnim tygodniu zostaną rozegrane w Wilkasach koło Giżycka.

W dekoracji najlepszych załóg i reprezentacji uczestniczyli przedstawiciele Uczelni Prorektor ds. Międzynarodowych dr hab. Anna Maria Jurkowska-Zeidler, prof. UGprof. dr hab. Kamil Zeidler, Dyrektor CWFiS UG dr Jan Patok oraz Prezes Klubu AZS Uniwersytet Gdański Piotr Walczak.

Zawodnikom gratulujemy!

Skład reprezentacji Uniwersytetu Gdańskiego:

Załoga 1: Jakub Gołębiowski (sternik) Wiktoria Gołębiowska, Jakub Stremlau

złoty medal

Załoga 2: Adam Chmiel (sternik), Michał Miler , Zofia Stawicka

VIII miejsce

Trener: dr Jan Patok

Do popularyzacji tego sportu wśród społeczności akademickiej UG zachęcać mają planowane wyjazdy, wędrówki żeglarskie oraz budowa przystani żeglarskiej. O czym pisaliśmy tutaj

Piotr Walczak/CWFiS UG