Szkolenia i warsztaty doskonalące dla nauczycieli akademickich

Szkolenia grafika

Zespół Ekspertów z Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego przygotował ofertę szkoleń i warsztatów skierowaną do nauczycieli akademickich. Wśród propozycji są m.in. zagadnienia związane z prowadzeniem zajęć dydaktycznych z zastosowaniem nowoczesnych metod i narzędzi dydaktycznych.

Wiele ciekawych szkoleń i warsztatów na nadchodzący semestr letni przygotowało CDDiT UG. Do wyboru są następujące tematy:

• Zarządzanie czasem na wielu polach aktywności zawodowej
  • Parafraza i informacja zwrotna w procesie wspólnej pracy studentów nad tekstem
  • Twórczo i aktywizująco w pracy z tekstem naukowym – czyli jak wspierać studentów w lekturze treści trudnych
  • Wystąpienia publiczne w świecie akademickim
  • Rozwiązywanie konfliktów i radzenie sobie z osobami agresywnymi
  • Narzędzia wykorzystywane do przygotowania prezentacji i materiałów dydaktycznych
  • Orientacja na proces i wynik w ocenianiu pracy studentów – pomiędzy ocenianiem wspierającym rozwój a kontrolą
  • Portfolio studenta/learning diary
  • Gamifikacja w edukacji akademickiej
  • Edukacyjny mini-escape room
  • Rubrics – tabele oceniania

Zapisy rozpoczną się 24 stycznia br. o godz. 8:00 i potrwają do 28 stycznia br. (linki do zapisów znajdą się na stronie CDDiT przy opisach poszczególnych tematów szkoleń i warsztatów).

W przypadku szkoleń/warsztatów z ograniczoną liczbą miejsc o zakwalifikowaniu się zdecyduje kolejność zgłoszeń.

CDDiT zaprasza także na webinar pt. Jak feniks z popiołów, który odbędzie się 1 lutego  (wtorek) w godz. 12:00-13:30. Poprowadzi go dr Wojciech Glac, prof. UG.

Wszelkie informacje o planowanych w semestrze letnim webinarach i innych aktualności CDDiT dostępne są na stronie Centrum.

Załącznik Rozmiar
Szkolenia CDDiT - semestr letni (pdf) 4.05 MB