“Mój wybór okazał się strzałem w dziesiątkę!” - trwa rekrutacja na kurs prawa francuskiego

Wydział Prawa i Administracji zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w kolejnej edycji Międzyuczelnianej Szkoły Prawa Francuskiego. 64-godzinny kurs prowadzą wykładowcy z Francji (Uniwersytet Toulouse Capitole) i z Polski (Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Rekrutacja trwa do 30 stycznia.

 

Już od 12 lat WPiA oferuje naukę prawa francuskiego po francusku. Jako jeden z najbardziej wpływowych systemów prawnych w Europie, droit français jest idealną dziedziną do zgłębienia przez studentów lub absolwentów kierunków: prawo, administracja, kryminologia, podatki i doradztwo podatkowe, ekonomia, zarządzanie, filologia romańska, historia, dyplomacja, nauki polityczne, jak również doktorantów, aplikantów, praktyków prawa i języka francuskiego zainteresowanych poznaniem lub pogłębieniem swojej wiedzy na temat systemu prawa francuskiego i europejskiego oraz pragnących zapoznać się z francuską terminologią prawniczą. W ramach kursu uczestnicy dowiedzą się więcej o francuskim prawie finansowym, karnym i gospodarczym jak i o francuskich reżimach politycznych.

Podczas zjazdów weekendowych uczestnicy zapoznają się m.in. z francuskim prawem finansowym, karnym oraz prawem konkurencji. - Po powrocie ze stypendium Erasmus w pięknej Nicei od razu wiedziałam, że będę szukała możliwości dalszego kontaktu z prawem i językiem francuskim. Utworzona jesienią tego samego roku Szkoła Prawa Francuskiego na WPiA UG okazała się doskonałym rozwiązaniem - powiedziała Barbara Marlewska, która brała udział w I Edycji SPF w 2012 r.

 

Osiem różnych wykładów prowadzi w języku francuskim siedmioro nauczycieli, dwoje z Polski i pięcioro z Francji. Cały kurs razem trwa 64 godziny, a zajęcia rozłożone są na weekendy semestru letniego 2021/2022: od 17:00 do 20:30 w piątek i od 9:30 do 13:00 w sobotę. Przed spotkaniem uczestnicy otrzymują materiały naukowo-dydaktyczne w wersji elektronicznej, które umożliwiają właściwe zrozumienie i przygotowanie do prowadzonych zajęć.

 

- Po ukończeniu studiów magisterskich w instytucie filologii romańskiej postanowiłam poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę o zagadnienia związane z prawem francuskim. Postanowiłam zapisać się do Szkoły Prawa Francuskiego. Mój wybór okazał się „strzałem w dziesiątkę"! Zajęcia prowadzili kompetentni wykładowcy, którzy w prosty i łatwo przyswajalny sposób przekazywali swoją wiedzę - powiedziała Anna Parzyńska, uczestniczka II Edycji SPF, 2013 r.

 

Zgłoszenia można składać do dnia 30 stycznia 2022 r., decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowanych MSPF zapraszamy do kontaktu: spf@prawo.ug.edu.pl

Więcej informacji na stronie MSPF:

https://prawo.ug.edu.pl/oferta_wpia/szkoly_prawa_obcego/szkola_prawa_francuskiego/rekrutacja?fbclid=IwAR33IZ-q2Au-sfmMSnQiHeKxWEhyeOg1GxcMAlHn8sTw38tIrtxTVnF1go8

spf
Marcel Jakubowski / Zespół Prasowy UG