Program Wsparcia Humanistyki Gdańskiej. Nowa edycja

Wzrost rozpoznawalności humanistyki gdańskiej w Polsce i na świecie jest celem kolejnej edycji Programu Wsparcia Humanistyki Gdańskiej, realizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB). Nabór wniosków indywidualnych i zespołowych trwa do 14 lutego 2022 r.

Program Wsparcia Humanistyki Gdańskiej realizowany w ramach IDUB skierowany jest do nauczycieli akademickich UG prowadzących działalność naukową w dziedzinie nauk humanistycznych. To już czwarty program, którego celem jest wzrost rozpoznawalności humanistyki gdańskiej w Polsce i na świecie.

W ramach Programu Wsparcia Humanistyki Gdańskiej można ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć naukowych indywidualnie lub zespołowo. Nabór w nowej edycji trwa do 14 lutego 2022.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji dofinansowanie otrzymało na UG pięć zespołów oraz czterech badaczy indywidualnych. Razem na kwotę ponad 2 mln zł.

W konkursie mogą uczestniczyć  nauczyciele akademiccy zatrudnieni w UG w podstawowym miejscu pracy na stanowisku badawczo-dydaktycznym lub badawczym, którzy prowadzą działalność naukową w dziedzinie nauk humanistycznych. A także grupa nauczycieli akademickich zatrudnionych w UG w podstawowym miejscu pracy na stanowisku badawczo-dydaktycznym lub badawczym, tworząca Zespół, w którym większość uczestników prowadzi działalność naukową w dziedzinie nauk humanistycznych.

Planowana alokacja środków dla Programu to 800 tys. zł. Przy zaplanowaniu maksymalnych kwot dofinansowań  w wysokości: dla wnioskodawców indywidualnych -  do 40 tys. zł na każde 12 miesięcy trwania przedsięwzięcia oraz dla przedsięwzięć zespołowych - do 200 tys. zł na każde 12 miesięcy. Planowany budżet pozwoli na wyłonienie ok. dwóch przedsięwzięć zespołowych lub ok. ośmiu indywidualnych.

Okres realizacji przedsięwzięcia naukowego wynosi od 12 do 28 miesięcy, z tym, że przedsięwzięcie może rozpocząć się nie wcześniej niż 1 maja 2022 r. i zakończyć nie później niż z końcem sierpnia tego roku.

Nabór wniosków rozpoczął się 3 stycznia, a zakończy 14 lutego o godz. 12.00. Wyniki konkursu zostaną udostępnione na stronie internetowej IDUB oraz przekazane wnioskodawcy w formie pisemnej - dopuszcza się przekazanie decyzji w formie elektronicznej.

Wypełniony wniosek składa się w wersji elektronicznej (skan podpisanego wniosku) lub w wersji papierowej w Sekcji Programów Doskonałości Naukowej w Biurze Nauki, pokój R511-512, e-mail: wnioskiIDUB@ug.edu.pl

Sekcja Programów Doskonałości Naukowej, Budynek Rektoratu, pokój R511, piętro V, tel.: 58 523-31-87; 58 523-31-88, e-mail: programyIDUB@ug.edu.pl

Szczegółowe informacje: https://ug.edu.pl/nauka/inicjatywa-doskonalosci-uczelnia-badawcza/program-wsparcia-humanistyki-gdanskiej

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy