Zwierzęta otrzymały paczki. Wyniki akcji “DAJEMY W ŁAPĘ!”

- Jestem mile zaskoczona wynikiem akcji. Przekazaliśmy schronisku ponad 20 kartonów. Dostaliśmy paczki bardzo różnorodne, zatem zwierzaki, poza karmą, dostaną także koce, smycze i tym podobne - powiedziała Weronika Wolska z Zespołu Promocji UG.

Po miesiącu zbiórki przyszedł czas na najprzyjemniejszą część akcji “DAJEMY W ŁAPĘ!”, czyli na przekazanie wszystkich zebranych przedmiotów pracownikom schroniska. 4 stycznia organizatorzy zbiórki pojechali minivanem uniwersyteckim wypełnionym karmą, smyczami, kocami i wszystkim, co udało się zebrać w grudniu 2021 r., aby przekazać dary schronisku “Promyk”.

Przez cały rok w schronisku zużywa się mnóstwo ręczników do m.in. osuszania psów po kąpieli, a kocyki i poszewki służą przede wszystkim kociętom i szczeniętom, a więc magazyny tekstyliów w schronisku trzeba uzupełniać praktycznie cały czas.

Koordynatorem projektu jest Zespół Promocji UG, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Parlament Studentów UG i Rady Samorządów Studentów wydziałów: Biologii, Chemii, Ekonomicznego, Filologicznego, Historycznego, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Nauk Społecznych, Prawa i Administracji oraz Zarządzania,Rada Doktorantów UG, Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Biznesu Chemicznego oraz SKN "Edukacja de novo".

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy!

Marcel Jakubowski / Zespół Prasowy UG