Czerwona Róża w Uniwersytecie Gdańskim - w niedzielę finał

Tegoroczny Konkurs Czerwonej Róży, w którym wybierany jest najlepszy student województwa pomorskiego oraz najlepsze koło naukowe odbywa się w Uniwersytecie Gdańskim. Za nami prezentacje nominowanych a w niedzielę - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.

Nasza uczelnia jest gospodarzem edycji ponieważ ostatnią laureatką konkursu została ówczesna studentka Wydziału Chemii a obecnie absolwentka – mgr Agnieszka Piotrowska-Kirschling.

W dniu 15 listopada 2021 roku odbyła się publiczna prezentacja nominowanych studentów, reprezentujących pomorskie uczelnie. O tytuł najlepszego studenta województwa pomorskiego w 2021 roku konkurują:

1. Dominik Majowski (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku)

2. Piotr Pawlak (Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku)

3. Marta Marszewska (Politechnika Gdańska)

4. Karol Steckiewicz (Gdański Uniwersytet Medyczny)

5. Elena Vertikova (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku)

6. Kamila Ulman (Uniwersytet Gdański)

7. Natalia Wenta (Uniwersytet Morski w Gdyni)

8. Weronika Knowska (Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni)

Nominowane koła naukowe:

1. Koło Naukowe Human Machine Interface z Uniwersytetu Morskiego

2. Koło Badań Psychologicznych „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego

3. Galeria „Start” z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

4. Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich z Politechniki Gdańskiej

5. Studenckie Koło Naukowe „Pasjonaci Pediatrii” z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Już w najbliższy piątek – 19 listopada 2021 roku Kapituła Konkursu w skład której wchodzą m. in. prorektorzy szkół wyższych biorących udział w Konkursu - dokona wyboru najlepszego studenta województwa pomorskiego, który otrzyma samochód osobowy oraz najlepszego koła naukowego, które otrzyma 12 000 PLN. Nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali, która odbędzie się 21 listopada 2021 roku.

oprac.MNG/ZP