I Dzień Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia

Już jutro, w środę, zapraszamy pracowników Uniwersytetu Gdańskiego  na I Dzień Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w UG.

28 kwietnia obchodzony jest  Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Jego hasłem przewodnim jest: Przewiduj, przygotuj się i reaguj na kryzysy.

Z tej okazji o raz pierwszy w UG odbędą się wykłądy o tematyce szeroko rozumianej ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników naszej uczelni.

- Z powodu pandemii zorganizowaliśmy je w jedynej możliwej formule - online - poinformował Tomasz Klawikowski, kierownik Biura Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia UG. - Wykłady  dostępne będą dla wszystkich pracowników Uniwersytetu Gdańskiego poprzez aplikację Teams.

Akcję poprzedziło wysłanie pracownikom drogą elektroniczną informacji wraz z linkami do poszczególnych wykładów. Informacja zamieszczona została również w portalu pracownika. Wykłady będą prowadzone na żywo, będzie można również zadawać pytania.

9.00 – 9.45: Zasady Pierwszej Pomocy w okresie pandemii - mgr Paweł Mikłaszewicz, Ratownik Medyczny

11.00 – 11.45: Wirus SARS-CoV-2 i choroba COVID-19 w nauce i na uczelniach - prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, Kierownik Katedry Biologii Molekularnej

13:00 – 13.45: Jak zadbać o zdrowie psychiczne - dr Agata Rudnik, Dyrektor Centrum Wsparcia Psychicznego

Przygotowano też konkurs  ,,POSTAW NA BHP W UG 2021” - KRZYŻÓWKA – dostępny w portalu pracownika UG. Aby wziąć w  nim udział w należy rozwiązać krzyżówkę i przesłać formularz zgłoszeniowy drogą mailową na adres: bhp@ug.edu.pl lub włożyć do nowej skrzynki BHP (Nowy Rektorat UG parter) do dnia 30.04.21 r. Do wygrania 10 nagród rzeczowych o wartości ok. 100 zł.

Zapraszamy - już jutro 28.04.2021!

ZP