BNF - New Bio Force - nowy spin-off Uniwersytetu Gdańskiego

fot.

BNF - New Bio Force, nowo powstała spółka spin-off Uniwersytetu Gdańskiego, dołącza do grona innowacyjnych przedsięwzięć wspieranych przez spółkę celową UG - Univentum Labs. Została założona w odpowiedzi na rosnące potrzeby sektora rolnego, wykorzystując wiedzę i doświadczenie naukowczyń UG.

Spółka, której prezesem została dr hab. Bożena Nejman-Faleńczyk prof. UG z Wydziału Biologii, ma na celu rozwijanie i komercjalizowanie nowoczesnych technologii biologicznych, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój rolnictwa oraz ochronę środowiska. Profesor Bożena Nejman-Faleńczyk, wspólnie z dr Sylwią Bloch, również należącą do zespołu założycielskiego, od lat prowadzą badania, które mają teraz szansę znaleźć praktyczne zastosowanie dzięki działalności BNF. Kolejną udziałowczynią spółki została dr Joanna Czerepko z Wydziału Ekonomicznego UG. To pierwszy przykład spin-offu tworzonego przez zespół pochodzący z różnych wydziałów Uniwersytetu.

BNF - New Bio Force jest ósmym podmiotem w portfelu Univentum Labs, co świadczy o skutecznej strategii Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie tworzenia i wspierania spin-offów opartych na akademickiej wiedzy i innowacjach.

- Jako Uniwersytet Gdański od lat wspieramy przekształcanie osiągnięć naukowych w gotowe oferty  rynkowe - mówi prezes Univentum Labs, dr hab. Wojciech Bizon, prof. UG. - Cieszę się, że BNF - New Bio Force dołącza do naszego ekosystemu jako kolejna obiecująca inicjatywa, która przyczyni się do znaczących innowacji w dziedzinie biologii.

Oprac. ZP